ACB pochwala dom na ostatnim przejściu traktatu z Marrakeszu

- Sep 27, 2018 -

WASZYNGTON, DC, 26 września 2018 r. / 24-7PressRelease / - Amerykańska Rada Niewidomych pochwala amerykańską Izbę Reprezentantów po przejściu ustawy wykonawczej do traktatu z Marrakeszu (S. 2559) późnym wieczorem we wtorek. Głosowanie w Izbie przenosi przepisy wykonawcze na biurko prezydenta w celu oznakowania, a traktat do Departamentu Stanu ma na celu ostateczne przygotowanie dokumentów dyplomatycznych, zezwalając Stanom Zjednoczonym, aby stały się jednym z oficjalnych krajów Marrakeszu, zobowiązanych do rozszerzonej dostępności dostępnych publikacji z około świat.

"Jesteśmy podekscytowani faktem, że Kongres był w stanie przenieść Marrakesz ponad prawną linię mety podczas ostatnich dni jej działalności, zanim wyjechał do październikowej przerwy" - powiedział Prezydent ACB, Kim Charlson. "Najbardziej ekscytujące jest to, że obywatele amerykańscy, którzy są niewidomi lub mają inne problemy z drukowaniem, wkrótce będą mogli uzyskać dostęp do materiałów w formacie specjalnym dostępnych w innych krajach w języku angielskim i innych językach, a także osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami drukowanymi w pobliżu świat, który wkrótce będzie mógł uzyskać dostęp do amerykańskich publikacji po raz pierwszy w przystępnej formie. "

Traktat z Marrakeszu był owocem wieloletnich obrad między Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO), wydawcami, bibliotekami i rzecznikami praw niepełnosprawnych. Traktat był odpowiedzią na poważne obawy dotyczące kłopotliwych międzynarodowych praw autorskich, które utrudniają dostęp do opublikowanych utworów w dostępnych formatach, takich jak format Braille'a lub audio.

Akt, który został wniesiony do Izby Reprezentantów przez Boba Goodlatte'a, Przewodniczącego Komisji Sądowniczej, zmienia amerykańskie prawo autorskie niezbędne do pełnego wdrożenia traktatu. Nie słysząc sprzeciwu, ustawodawstwo zostało przyjęte jednogłośnie.

"Mieliśmy niezliczoną liczbę adwokatów, którzy pomogli uczynić ten traktat rzeczywistością w Stanach Zjednoczonych", powiedział dyrektor wykonawczy ACB Eric Bridges. "Pragniemy podziękować Kongresowi Stanów Zjednoczonych, w szczególności przewodniczącemu House'a Goodlatte'owi i przewodniczącemu Senatu Spraw Zagranicznych Bobowi Corkerowi za pokazanie prawdziwego przywództwa poprzez kierowanie tego traktatu za pośrednictwem kanałów legislacyjnych."

American Council of the Blind to ogólnokrajowa organizacja konsumencka reprezentująca Amerykanów niewidomych i niedowidzących. Z 70 oddziałami ACB dąży do zwiększenia niezależności, bezpieczeństwa, równości szans i poprawy jakości życia wszystkich osób niewidomych i niedowidzących. Razem tworzymy świetlaną przyszłość. Dowiedz się więcej, odwiedzając stronę www.acb.org .