Watch Dog Website Thwarts Próby Agencji Rządu USA mają na celu stłumienie kontroli przez dziennikarzy

- Sep 26, 2018 -

PORTLAND, OR, 26 września 2018 r. / 24-7PressRelease / - Niezależna strona internetowa dla watch watch, BBG Watch ( bbgwatch.com ), prowadzona przez dziennikarzy, którzy poświęcają swój czas, udaremniła niedawną próbę amerykańskiej agencji Global Media (USAGM ), aby sprzeniewierzyć nazwy domen, aby zapobiec ich wykorzystaniu przez reporterów śledczych w Stanach Zjednoczonych. BBG Watch poinformował o tym i innych działaniach urzędników USAGM w celu ograniczenia kontroli przez amerykańskich reporterów agencji rządowych za granicą i krajowych działań i ingerowania w wolną prasę w Ameryce przy użyciu siły i zasobów rządu federalnego w widocznych naruszeniach Pierwsza poprawka, ustawa Smitha-Mundta i etyka dziennikarska.

Ostatnie interwencje rządu w media amerykańskie miały miejsce, gdy agencja przygotowywała się wcześniej w tym roku, aby zmienić nazwę z Broadcasting Board of Governors (BBG) na USAGM.

W dniu 11 maja 2018 r. USAGM zarejestrowało nazwy domen ( USAGMWatch.com i USAGMWatch.org ) w oczywistej próbie uniemożliwienia BBG Watch nabycia i używania tych domen przed i po oficjalnym przemianowaniu agencji w dniu 22 sierpnia 2018 r.

BBG Watch niezależnie potwierdził, że pracownik USAGM zarezerwował domeny .com i .org "Oglądaj", wymieniając oficjalny amerykański adres USAGM. BBG Watch złożył skargę do kierownictwa federalnej agencji i powołanego przez prezydenta i zatwierdzonego przez Senat Zarządu.

Dopiero po kilku dniach opóźnienia i drugim e-mailu, USAGM (21 września) skontaktował się z BBG Watch, aby stwierdzić, że "proces usuwania obecnego prawa własności do dwóch nazw domen, o których mowa w wiadomościach e-mail, został w pełni zainicjowany." Agencja stwierdziła, że proces wyrejestrowywania nazw domen może zająć około 30 dni.

Agencja stwierdziła, że była to "standardowa praktyka podczas wprowadzania nowej marki." Należy rozważyć kilka nazw domen do potencjalnego wykorzystania. "

Jednak agencje rządowe federalne używają .gov dla swoich nazw domen. USAGMWatch.com i USAGMWatch.org nie mają wyraźnego zastosowania do kongresowej misji USAGM. Na dzień publikacji niniejszego komunikatu prasowego firma USAGM nie odpowiedziała na dodatkowe pytania BBG Watch dotyczące tego, kto zamówił i zatwierdził te rejestracje.

Rejestracja agencji w USAGMWatch.com i USAGMWatch.org wydaje się mieć na celu utrudnienie znalezienia w Internecie krajowej krytyki działań agencji. Jest to niebezpieczna próba wszczęcia przez agencję federalną interwencji w amerykańskie media i jest poważnym naruszeniem ochrony First Press przed wolną prasą w Stanach Zjednoczonych. Takie podstępne działania rządu USAGM Urzędnicy i pracownicy federalni są zagrożeniem dla dziennikarzy i wolności mediów, powiedział w odpowiedzi na te objawienia założyciel i zwolennik BBG Watch Ted Lipien, były współpracownik Voice of America (VOA). W połączeniu z potwierdzonymi przypadkami pro-irańskiej propagandy reżimu w programach VOA i Radio Farda , działania te wskazują na niepowodzenie wyższego przywództwa w USAGM, powiedział Lipien.

Tuż przed ostatnią próbą zlikwidowania zasięgu niezależnej strony internetowej z psem obserwacyjnym, BBG Watch udało się zmusić USAGM do cofnięcia decyzji, aby uniemożliwić reporterowi pokrycie wydarzenia, które agencja zadeklarowała jako "zamkniętą". Wydarzenie, które odbyło się 12 września 2018 r. W salonie First Amendment Lounge w National Press Club w Waszyngtonie, zostało zorganizowane w celu omówienia zmieniającej się misji agencji i "restrukturyzacji korporacyjnej".

Jednak, jak zauważył BBG Watch w e-mailu do CEO USAGM, Johna Lansinga i innych urzędników, bardzo niewłaściwe było dla finansowanego przez podatnika podmiotu rządowego, który promuje wolność mediów za granicą, organizowania "zamkniętych spotkań" w innym publicznym miejscu w stolicy Narodu i próbować ograniczyć zasięg mediów.

BBG Watch jest, jak pisze, jedną z niewielu niezależnych stron internetowych pełniący funkcję psa obserwacyjnego w federalnej agencji. Dzięki wielu źródłom w USAGM, nasi wolontariusze informowali o złym zarządzaniu i zmniejszeniu skuteczności Rady Gubernatorów, która jest obecnie oficjalnie nazywana Agencją Stanów Zjednoczonych dla globalnych mediów.

Ostatnie doniesienia i komentarze uwidoczniły potencjalne konflikty interesów niektórych byłych i obecnych członków zarządu BBG i urzędników z korporacyjnymi interesami w Chinach i Rosji, złe traktowanie pracowników i kontrahentów, propagandę reżimu irańskiego w audycjach Voice of America w Persji , działania podjęte przeciwko pięciu chińskim dziennikarzom na VOA i protestom nagradzanych kobiet-dziennikarzy i byłych Vaclav Havel Fellows przeciwko niegospodarności w Radio Free Europe / Radio Liberty (RFE / RL), która jest jedną z jednostek medialnych USAGM.

BBG Watch jest cytowany przez The New York Times , The Washington Times , The Washington Post , The Washington Examiner , CNN , Fox News , NBC News , NPR i inne media w Stanach Zjednoczonych, a także przez The Congressional Record .

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat oraz pracę BBG Watch, zachęcamy media do odwiedzenia strony bbgwatch.com lub kontaktu z Ted Lipien, Free Media Online President, pod adresem: tedlipien@gmail.com , tel. 415-793-1642.