Fairfield County Nonprofits współpracują w zakresie przemocy seksualnej

- Sep 26, 2018 -

NORWALK, CT, 26 września 2018 r. / 24-7PressRelease / - Utrzymywanie zdrowia i bezpieczeństwa dla kobiet i dziewcząt w czołówce ich obaw, Fairfield County Community Foundation Fund for Women & Girls (FWG) skontaktował się z ekspertami społeczności non-profit region dla najlepszych rozwiązań zapobiegających występowaniu przemocy seksualnej. W wyniku miesięcy badań, eksploracji i dogłębnych dyskusji, FWG ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie współpracy seksualnej z Fairfield County, ich najnowszej filantropijnej inicjatywy ze swoimi partnerami w celu rozwiązania problemu przemocy seksualnej w regionie.

Fundusz Fundacji Wspólnoty dla Kobiet i Dziewcząt zawarł nowatorską współpracę z pięcioma lokalnymi organizacjami non-profit w celu zwalczania przemocy seksualnej w hrabstwie Fairfield. Partnerstwo, możliwe dzięki odnawialnej dotacji w wysokości 100 000 USD, skupia grupę ekspertów w dziedzinie przemocy seksualnej i przemocy domowej, aby skupić się na wpływie na kraj. Organizacje uczestniczące obejmują The Center for Family Justice (Bridgeport); Centrum Poradnictwa Kryzysowego i Edukacji Seksualnej (Stamford); Triangle Community Centre (Norwalk); Centrum Kobiet w Greater Danbury i YWCA Greenwich .

"Doceniamy fakt, że zarówno sponsorzy, jak i stypendyści mogą osiągnąć więcej wspólnie niż samodzielnie, w ramach Planu Strategicznego na lata 2018-2021, FCCF określiło współpracę jako jedną z naszych podstawowych wartości. Jesteśmy podekscytowani, mogąc podzielić się z Wami szczegółami, w jaki sposób ta unikalna inicjatywa finansowa przywraca wartość współpracy, a co najważniejsze umożliwi naszym partnerom grantowym zwiększenie i zwiększenie ich wpływu poprzez partnerstwo. Jesteśmy głęboko przekonani, że jest to model przyszłego finansowania, który poprawi sposób, w jaki każda z naszych organizacji służy społeczności " Mendi Blue-Paca, wiceprezes Community Impact, Fundacja Społeczności Hrabstwa Fairfield.

Organizacje te wspólnie określiły sporty młodzieżowe jako obszar zainteresowania w ramach programu zapobiegania przemocy seksualnej. Ich pierwszy projekt został określony jako "Trenerzy jako partnerzy". Podobnie jak na arenie krajowej, grupa ta uznała, że tutaj, w hrabstwie Fairfield, sport odgrywa ważną rolę w kształtowaniu naszej kultury. Ta kohorta planuje zaangażować administratorów, dyrektorów sportowych i trenerów w poszczególnych szkołach i okręgach szkolnych w hrabstwie Fairfield, a także w Fairfield County Interscholastic Athletic Conference (FCIAC) i Connecticut Interscholastic Athletic Conference (CIAC) w ramach inicjatywy.

Niezaprzeczalnie istnieje krytyczna potrzeba zapobiegania napaści seksualnej, zanim się to stanie. Kohorta zidentyfikowała dyrektorów sportowych, trenerów i inne osoby zaangażowane w sport jako mające znaczący wpływ na zachowanie młodzieży, którą szkolą. Często służą jako mentorzy lub osoby rodzicielskie, a jako wzorce do naśladowania mogą wpływać na rozwój charakteru, umiejętności przywódcze i cele sportowców-studentów.

"Jako grantodawca, który skupił się na bezpieczeństwie, konieczne było zwołanie kluczowych organizacji działających na arenie przestępczości seksualnej z nakładającymi się obszarami ciążenia w celu znacznego zmniejszenia wszechobecności przemocy seksualnej poprzez wspólne działania" - powiedział Tricia Hiacinth, Director, Fund for Women & Dziewczyny, Fundacja Wspólnoty Okręgu Fairfield. "Z przyjemnością finansujemy to innowacyjne, ukierunkowane podejście i partnera w tej transformacyjnej pracy, która będzie promować pozytywną kulturę sportową i rozwiązać poważny problem zdrowia publicznego / praw człowieka."

Ten skoordynowany wysiłek pozwala każdej agencji korzystać z innych obszarów wiedzy specjalistycznej, a także z ustalonych relacji i powiązań wewnątrz społeczności. Skupiając się na budowaniu postaci i przywództwie oraz ucząc interakcji z osobami postronnymi, kohorta planuje wykorzystać siłę i wpływ programów sportowych dla studentów, aby stworzyć zmianę kulturową, która nie toleruje agresywnych zachowań seksualnych.

W przedsięwzięciu tym uczestniczyć będzie prawie 60 publicznych i prywatnych szkół w hrabstwie Fairfield z młodzieżowymi programami sportowymi. Oprócz tych szkolnych programów, inicjatywa zaangażuje również trenerów młodzieżowych i trenerów ligi miejskiej. Jednym z głównych celów tego projektu jest dotarcie do liderów sportowej młodzieży, którzy nie rozumieją w pełni krytycznej roli, jaką mogą odgrywać w zapobieganiu i interweniowaniu w napaści seksualnej. Dyrektorzy i trenerzy sportowi zdobędą wiedzę na temat przemocy seksualnej i przemocy, uczą się wspólnego języka i otrzymują praktyczne narzędzia do kwestionowania istniejących postaw i zachowań, aby zapobiec przemocy seksualnej i przemocy w rodzinie.

The Sexual Violence Prevention Collaborative of Fairfield County ma potencjał, aby służyć jako model edukacji międzygatunkowych społeczności młodzieżowych w całym kraju i na terenie całego kraju, a także w celu wywarcia znaczącego wpływu na kwestie, które prowadzą potencjalnego sprawcę przemocy seksualnej i przemocy domowej.

Obecnie trwa proces projektowania programu przemocy seksualnej i zapobiegania napadom. Grupy fokusowe złożone z dyrektorów sportowych i trenerów uczestniczących szkół i organizacji pomogą opracować program nauczania, który najlepiej odpowiada potrzebom programów sportowych dla młodzieży i liderów dorosłych. Przewiduje się, że szkolenie w zakresie programu rozpocznie się w listopadzie i będzie kontynuowane we wdrażaniu, monitorowaniu i ocenach w ciągu roku szkolnego.

O Fundacji Społeczności Hrabstwa Fairfield
Fundacja Społeczności Hrabstwa Fairfield promuje filantropię jako sposób na tworzenie zmian w hrabstwie Fairfield, koncentrując się na innowacyjnych i opartych na współpracy rozwiązaniach dotyczących krytycznych problemów mających wpływ na społeczność. Osoby fizyczne, rodziny, korporacje i organizacje mogą zakładać fundusze charytatywne lub wnosić wkład do istniejących funduszy. Fundacja Wspólnoty jest zgodna z Radą w sprawie krajowych standardów fundacji i przyznała ponad 220 milionów USD dotacji dla organizacji non-profit w Fairfield County i poza nią. Jako zaufany partner non-profit i myśl przewodniczący, Fundacja Społeczności Hrabstwa Fairfield łączy organizacje społecznościowe, ekspertów biznesowych i filantropów, aby zlikwidować lukę w zakresie możliwości. Naszym celem jest stworzenie żywotnej i inkluzywnej społeczności, w której każda osoba ma szansę się rozwijać. Dowiedz się więcej na fccfoundation.org i śledź nas na Facebooku, Twitterze i LinkedIN.

O funduszu społecznościowym Fairfield County dla kobiet i dziewcząt
Fundusz dla Kobiet i Dziewcząt, specjalny fundusz społeczny Fundacji Społeczności Hrabstwa Fairfield, jest największym funduszem kobiecym w Nowej Anglii. Naszą misją jest angażowanie filantropów i inwestowanie w zrównoważone rozwiązania, które prowadzą do ekonomicznie bezpiecznych i zdrowych kobiet i dziewcząt w całym hrabstwie Fairfield. Od 1998 r. Fundusz zainwestował ponad 5 milionów USD w granty na programy przeznaczone dla kobiet w wieku od 5 do 90 lat. Fundusz jest członkiem globalnej Sieci Finansowania Kobiet, a Biały Dom promuje Dobrobyt Razem. Dowiedz się więcej o Funduszu dla kobiet i dziewcząt FCCF na stronie fccfoundation.org/fwg, a następnie na Facebooku i Twitterze.

Nasi partnerzy kohortowi

O Centrum Poradnictwa Kryzysowego i Edukacji Seksualnej
W służbie Lower Fairfield County od 1979 r. Centrum poradnictwa i edukacji w zakresie napaści na tle seksualnym zapewnia bezpłatną 24-godzinną poufną pomoc dla kobiet, mężczyzn i dzieci, które doświadczyły przemocy seksualnej. Lider edukacji profilaktycznej od prawie 20 lat, dziś Centrum zapewnia odpowiednią dla wieku edukację profilaktyczną dla dzieci w wieku 4-18 lat, studentów, odpowiednich specjalistów i całej społeczności. Centrum wspiera osiem miast w Lower Fairfield County: Darien, Greenwich, New Canaan, Norwalk, Stamford, Weston, Westport i Wilton. W ubiegłym roku Centrum udzieliło poradnictwa kryzysowego 507 osobom i edukacji profilaktycznej ponad 19 000 dzieci i dorosłych.

O Centrum Sprawiedliwości Rodziny
Centrum Sprawiedliwości Rodziny łamie cykl nadużyć i przemocy - domowej, seksualnej i dziecięcej - zapewniając usługi, które tworzą nadzieję, przywracają życie i napędzają zmiany społeczne poprzez edukację i współpracę społeczności.

Informacje o The Triangle Community Centre
Triangle Community Center (TCC) jest wiodącym dostawcą oprogramowania i zasobów dla hrabstwa Fairfield County, które wspiera rozwój i łączność w społeczności LGBTQ. TCC jest domem dla ponad dwóch tuzinów wolnych grup, które spotykają się co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc w centrum. Grupy obejmują wsparcie dla rówieśników, odzyskiwanie, programowanie starszych dorosłych w ciągu dnia, rzemiosło, trzeźwe imprezy towarzyskie i grupy młodzieżowe. Zespół wysoko wykwalifikowanych klientów firmy TCC wspiera członków społeczności w nawigacji usług społecznościowych, żywności, usługach typu drop-in, aktualizacjach dokumentów, pilnej pomocy finansowej, nawigacji w służbie zdrowia i nawigacji mieszkaniowej w swoim centrum Drop-In w Norwalk oraz w jego biurze satelitarnym w Centrum dla Family Justice w Bridgeport. TCC stara się, aby lokalni dostawcy byli bardziej otwarci i potwierdzali poprzez edukację w swoim instytucie szkoleniowym LGBTQ. TCC produkuje również w czerwcu największą imprezę Pride w CT, Fairfield County's Pride in the Park w Norwalk.

Informacje o The Women's Centre of Greater Danbury
Od czasu założenia w 1975 r. Centrum Kobiet w Wielkim Danbury zapewniło sobie bezpieczną przystań jako jedyny dostawca usług dla osób, które przeżyły przemoc domową i seksualną w Northern Fairfield i Southern Litchfield County. Każdego roku Centrum Kobiet obsługuje ponad 30 000 osób z bezpłatnymi i poufnymi usługami dostępnymi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Centrum Kobiet głęboko wierzy, że droga do zakończenia przemocy leży w edukacji, a w tym celu zapewniają one programy edukacji profilaktycznej bezpłatnie w całej swojej społeczności - od dzieci w wieku przedszkolnym po seniorów.

O YWCA Greenwich
Założona w 1919 r. YWCA Greenwich zajmuje się eliminacją rasizmu, wzmacnianiem pozycji kobiet i promowaniem pokoju, sprawiedliwości, wolności i godności dla wszystkich. YWCA Greenwich oferuje programy dla osób w każdym wieku i różnej płci z inicjatywami obejmującymi programy przedszkolne i pozaszkolne, programy aquatickie, sporty młodzieżowe, programy artystyczne, programy zdrowotne i fitness oraz seminaria poświęcone sprawiedliwości rasowej i wzmocnieniu pozycji kobiet. Dodatkowo, YWCA Greenwich jest jedynym dostawcą usług przemocy domowej w Greenwich, z pracownikami posiadającymi licencję na udzielanie interwencji kryzysowej, doradztwo, schronienie i rzecznictwo ofiar. Te usługi są bezpłatne.